تبلیغات

گردنبند مرغ آمين
از سریال محبوب و دیدنی شهرزاد ، با جنس استیل عالی ، طراحی بی نظیر و شگفت انگیز ، گردنبندی زیبا با ظاهری متفاوت ، نمادی از عشق و محبت، مناسب با هر سلیقه ای
جذاب ترین هدیه برای کسی که دوستش دارید

فوران آتشفشان در هاوایی و ضرر میلیاردی به گردشگری این کشور

فوران آتشفشان در هاوایی به صنعت گردشگری این کشور تاکنون چندین میلیون دلار ضرر وارد کرده است.

فعالیت آتشفشان «کیلاویا» در جزایر هاوایی آمریکا علاوه بر این که زندگی و فعالیت ساکنان منطقه را دچار مشکل کرده است، موجب شده شمار توریست‌های این منطقه مهم گردشگری تا ۵۰ درصد کاهش پیدا کند و از ماه می تا جولای ۵ میلیون دلار زیان به صنعت گردشگری وارد کرده است.

بنا بر گزارش یورونیوز، تاکنون بسیاری از مردم منطقه خانه‌های خود را ترک کرده‌اند و مقامات آمریکایی قصد دارند تا هزاران نفر دیگر از ساکنان مناطق تحت خطر را پیش از آنکه گدازه‌ها به منازل آن‌ها برسد، تخلیه کنند.

فعالیت این آتشفشان سبب نابودی ده‌ها خانه و جاده شده است. در همین راستا صلیب سرخ آمریکا اعلام کرد که بخشی از افرادی که خانه‌هایشان را در جریان این واقعه از دست داده‌اند، در پناهگاه‌های خود اسکان خواهد داد.

رزرو هتل‌ها برای فعالیت‌های گردشگری دیگر نیز مختل شده و برخی از کشتی‌های تفریحی تصمیم گرفته‌اند حتی به کرانه غربی جزیره که در فاصله ۸۰ مایلی (۱۲۹ کیلومتری) آتشفشان قرار دارد نیز وارد نشوند.

صنعت گردشگری یکی از بزرگ‌ترین صنایع در جزیره هاوایی و یک عامل مهم اقتصادی در این منطقه است. این جزیره در میان مجمع‌الجزاریر هاوایی بیشترین رشد گردشگری را در سال گذشته به خود اختصاص داد. توریست‌های بین‌المللی در سال گذشته در مجموع ۲٫۵ میلیارد دلار در این جزیره هزینه کردند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار