تبلیغات

گردنبند مرغ آمين
از سریال محبوب و دیدنی شهرزاد ، با جنس استیل عالی ، طراحی بی نظیر و شگفت انگیز ، گردنبندی زیبا با ظاهری متفاوت ، نمادی از عشق و محبت، مناسب با هر سلیقه ای
جذاب ترین هدیه برای کسی که دوستش دارید

جلب توجه چه تاثیری بر رشد کسب و کار دارد

اینکه در دنیای شلوغ امروزی چگونه صدای خود را به گوش دیگران برسانیم، تبدیل به یکی از دغدغه های تمام برندها شده است.

عکس های باکیفیت، تیترهای جذاب، دعوت به اقدام های قوی، تبلیغات در فیسبوک، تبلیغات در اینستاگرام و پادکست ها، کار بازاریابی برندها را بسیار دشوار کرده اند. هر ماه روش های جدیدی برای بازاریابی ارائه می شوند که ممکن است برخی از آن ها مفید باشند؛ اما نباید به هدف اصلی کسب وکار تبدیل شوند. اینکه سعی کنید پیغام برند خود را به گوش دیگران برسانید، تنها روشی برای جلب توجه است و هیچ فایده ی دیگری برای موفقیت کسب وکار به همراه نخواهد داشت. درواقع اگر می خواهید کسب وکار موفقی داشته باشید، باید از هر کاری که باعث جلب توجه کاربران و مشتری ها می شود اجتناب کنید.

در گذشته جلب کردن توجه دیگران برای رسیدن به جایگاه مورد نظر و به فروش رساندن محصولات کافی بود. جلب نگاه دیگران به معنای توجه بود، توجه به معنای شروع مکالمه بود و مکالمه باعث افزایش فروش محصولات می شد. اما بازار امروز از وجود پیام های مشابه برندها اشباع شده است و جلب نگاه دیگران، موفقیت را تضمین نخواهد کرد.

درواقع وجود بیش از اندازه ی محتوا باعث شده است کاربران خیلی ساده از کنار آن بگذرند و مانند گذشته به آن توجه نکنند. حتی زمانی که برند مورد توجه قرار می گیرد و محتوای منتشرشده توسط آن فراگیر (وایرال) می شود، بازهم تأثیر چندانی روی افزایش میزان فروش محصولات نمی گذارد. البته این موضوع روی روحیه ی بنیان گذار کسب وکار و کارمندان تأثیر خوبی می گذارد؛ اما اگر به فکر رشد کسب وکار خود هستید، بهتر است از راه های بهتری برای رسیدن به آن اقدام کنید.

مطلب مرتبط: سه اصل کلیدی برای رشد کسب و کار

موفقیت کسب وکار به کیفیت فعالیت ها وابسته است

به عنوان مثال فکر کنید در یک مهمانی هستید و می خواهید در مرکز توجه قرار بگیرید. بنابراین تصمیم می گیرید با ایجاد صدایی ناخوشایند توجه دیگران را جلب کنید. با انجام این کار همه کار خود را رها خواهند کرد و تمام چشم ها به شما خیره خواهد شد. این یعنی شما به هدف خود رسیده اید و حالا تمام افرادی که در مهمانی حضور دارند به شما نگاه می کنند.

مشکل اول: در این مثال، توجه نمی تواند به عنوان هدف اصلی در نظر گرفته شود. اما با این حال شما ظاهر خوبی در مهمانی دارید و توانسته اید با انجام این کار به موفقیت برسید. ایجاد صدای ناخوشایند اگرچه در مهمانی پسندیده نیست؛ اما شما را در میان سایر مهمانان برجسته کرده است.

مشکل دوم: هرقدر از انجام کار خود رضایت داشته باشید، نمی توانید انکار کنید که در میان جمع ضایع شده اید. استراتژی شما این بود که با ایجاد یک صدای بلند (یعنی با انجام یک حرکت غیر منطقی) توجه دیگران را به خود جلب کنید. اما استراتژی جلب توجه، دیدگاه منفی نسب به شما در ذهن دیگران ایجاد کرده است.

روش های تبلیغاتی نامناسب مانند تولید تیترهای زرد و افزایش میزان بازدید به هر قیمتی، مانند مثال ذکرشده عمل می کنند. این روش ها توجه کاربران را جلب و در عین حال، نام برند را در ذهن آن ها لکه دار می کنند.

اگر می خواهید در کسب و کار خود به موفقیت برسید باید روابط مفیدی با دیگران برقرار کنید. در گذشته توجه به معنای افزایش میزان فروش محصولات بود؛ اما امروزه کیفیت روابط است که میزان فروش محصول یا خدمات یک برند را تضمین می کند. دیده شدن در دنیای امروزی کار سختی نیست و راه های زیادی برای رسیدن به آن وجود دارد؛ اما پیش از هر کاری باید هدف مورد نظر و عواقب آن بررسی شود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار