تبلیغات

گردنبند مرغ آمين
از سریال محبوب و دیدنی شهرزاد ، با جنس استیل عالی ، طراحی بی نظیر و شگفت انگیز ، گردنبندی زیبا با ظاهری متفاوت ، نمادی از عشق و محبت، مناسب با هر سلیقه ای
جذاب ترین هدیه برای کسی که دوستش دارید

هجوم پلیس به مراسم تدفین برای گرفتن اثر انگشت جسد و باز کردن قفل گوشی‌اش

در این دوره و زمانه شاید این خبر چندان هم شگفت‌زده‌تان نکند. اینکه پلیس برای گرفتن اثر انگشت یک مرده به مراسم تدفین او حمله کند تا قبل از دفن بتواند قفل آیفون اش را باز کند.

اجازه بدهید از اول داستان شروع کنیم. روز ۲۳ ماه مارس پلیسی در فلوریدا به مردی ۳۰ ساله در پمپ بنزین شلیک کرد و او را کشت. مرد که فیلیپ نام داشت داخل ماشینش پریده بود و از دست پلیس فرار کرده بود که در فلوریدا گیر افتاد. حالا جلوتر برویم. وقتی که کارآگاهان پلیس سر و کله‌شان در مراسم تدفین سیلون ابی پیدا شد درحالی که گوشی مرد مرده را در دست داشتند. آنها جنازه فیلیپ را بیرون کشیدند و تلاش کردند که قفل آیفون او را با گذاشتن انگشتان بی‌حس‌اش رو حسگر انگشت باز کنند.

این اتفاق درست وقتی افتاد که نامزد فیلیپ هم حضور داشت. ویکتوریا آرمسترانگ که ۲۸ ساله است گفت که بر اثر این حرکت پلیس احساس می‌کند که مورد بی‌احترامی و خشونت قرار گرفته است. طبق گزارش پلیس لارگو، کارآگاهان می‌خواستند اطلاعات روی گوشی متوفی را حفظ کنند تا در جهت تحقیقات مرگ فیلیپ به آنها کمک کند. و در مورد داروهای مخدری که احتمالا فیلیپ درگیرشان بوده اطلاعات بیشتری کسب کنند اما حرکت پلیس در باز کردن قفل گوشی با شکست روبه‌رو شد.

بیشتر حقوقدانان معتقدند که حرکت کارآگاهان کاملا قانونی بوده است. و هیچ وکالت قانونی هم نیاز نیست چون بعد از مرگ نمی‌شود توقعی درباره حریم خصوصی داشت. البته آنها اضافه می‌کنند که هرچند فرد مرده احتمالا توقع محافظت از حریم خصوصی‌اش را ندارد اما بازمانده‌ها ممکن است از این کار ناراحت شوند.

این ماجرا یادآور نبرد میان اپل و دادگستری در سال گذشته است. زمانی که اپل آیفون ۵c متعلق به مردی که در سن‌برناردینو تیراندازی کرده و بعد خودش هم کشته شده بود. تنها راهی که برای دولت برای کشف حقیقت و باز کردن قفل گوشی وجود داشت این بود که اپل یک سیستم عامل جدید طراحی کند که پلیس بتواند قفل گوشی را باز کند. علیرغم دستور دادگاه برای باز کردن قفل گوشی، اپل سرسختانه با این ایده مخالفت کرد. نگرانی کمپانی از این بود که با توسعه گوشی، نسخه‌هایی از آن منتشر شود و اطلاعاتی شخصی که در هر گوشی آیفونی ذخیره شده در خطر دزدیده شدن قرار می‌گیرد. اف.بی.آی به دنبال اسم تمام افراد و مکان‌هایی بود که در گوشی مجرم ذخیره شده بود. درنهایت اف.بی.آی هزینه زیادی پرداخت کرد اما هیچ چیزی که ارزش خاصی داشته باشد از گوشی مجرم به دست نیاورد.

بین حقوقدان‌ها و حتی دادگاه‌های ایالت‌های مختلف در حال حاضر در این مورد اختلاف نظرهایی وجود دارد که آیا استفاده از اثر انگشت شخصی که فوت شده برخلاف قانون است یا نه.

منبع: phonearena

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار