تبلیغات

گردنبند مرغ آمين
از سریال محبوب و دیدنی شهرزاد ، با جنس استیل عالی ، طراحی بی نظیر و شگفت انگیز ، گردنبندی زیبا با ظاهری متفاوت ، نمادی از عشق و محبت، مناسب با هر سلیقه ای
جذاب ترین هدیه برای کسی که دوستش دارید

پیش بینی افزایش صادرات ۱.۵ میلیارد دلاری معدن در سال ۹۷

معاون صادراتی وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: با توجه به ظرفیت سازی های انجام شده پیش بینی می شود در سال ۹۷ افزایش صادرات حدود ۱.۵ میلیارد دلاری در بخش معدن داشته باشیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مجتبی خسروتاج، در نخستین جلسه کمیته تحلیل تجاری اظهار کرد: پتروشیمی و معدن دو بخش عمده صادرات کشور محسوب می شوند که در سال جدید با مشارکت استان ها ظرفیت های تولیدی صادراتی که در سال 97 به بهره برداری خواهند رسید احصا و برنامه ریزی صادراتی برای آنها انجام خواهد شد.

وی با تأکید بر اهمیت رصد و پیگیری اهداف کمی و کیفی در توسعه صادرات غیرنفتی و تاثیر تحلیل تجاری بر تصمیم گیری و اتخاذ استراتژی مناسب صادراتی بیان کرد: توسعه صادرات نیازمند ظرفیت سازی است، اگر ظرفیت های تولید صادراتی وجود نداشته باشد بازاریابی نیز راه به جایی نخواهد برد.

خسروتاج تصریح کرد: امیدواریم همه سه قوه ، در حمایت از صادرات غیرنفتی و پاسخگویی مثبت به الزامات دسترسی به این ظرفیت ها، صادرات غیرنفتی را کمک کنند تا نیل به اهداف کمی میسر شود.

صادرات محصولات پتروشیمی در سال 96 به مرز 47میلیارد دلار رسید

در ادامه این جلسه، مسعود کمالی اردکانی، مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد صادرات محصولات پتروشیمی و معدن گفت: در 12ماهه سال 1396 صادرات به رقمی حدود 47 میلیارد دلار رسیده که حدود 6.5درصد افزایش ارزشی داشته است.

وی افزود: براساس آمارهای اولیه منتشرشده از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران، صادرات محصولات پتروشیمی بدون احتساب میعانات گازی به حدود 15 میلیارد دلار رسیده که با 8درصد کاهش مواجه شده است و میزان صادرات محصولات معدنی و صنایع معدنی به حدود 7.5میلیارد دلار رسید که افزایش 14درصدی را نشان می دهد.

گفتنی است نخستین جلسه کمیته تحلیل تجاری به ریاست معاون صادراتی وزیر و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران و با حضور نمایندگان معاونت های صنعتی و معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، ایمیدرو و موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی درخصوص تحلیل عملکرد تجارت خارجی با موضوع محصولات پتروشیمی و معدنی برگزار شد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار