تبلیغات

گردنبند مرغ آمين
از سریال محبوب و دیدنی شهرزاد ، با جنس استیل عالی ، طراحی بی نظیر و شگفت انگیز ، گردنبندی زیبا با ظاهری متفاوت ، نمادی از عشق و محبت، مناسب با هر سلیقه ای
جذاب ترین هدیه برای کسی که دوستش دارید

افزایش قابل توجه دستمزد مولر رئیس گروه خودروسازی فولکس واگن

درآمد سالانه ماتیاس مولر، مدیر عامل گروه خودروسازی فولکس‌واگن، با ۴۰ درصد افزایش به بالاترین میزان خود طی سال‌های اخیر و حدود ۱۲.۵ میلیون دلار رسید.

ماتیاس مولر، مدیرعامل فولکس‌واگن، از افزایش ۴۰ درصدی درآمد در سال گذشته برخوردار بود که با توجه به آخرین گزارش مالی این شرکت، ۱۲.۴۶ میلیون دلار در پرداخت و مزایا به دست آورد.

افزایش حقوق و دستمزد مولر پس از آن بود که فولکس‌واگن در سال گذشته سود بالایی ثبت کرد و این شرکت قوانین مربوط به حقوق مدیران را تغییر داد. پس از آن که سرمایه‌گذاران در ماجرای رسوایی سال ۲۰۱۵ دیزل‌گیت به شدت از پرداخت پاداش و دستمزد مدیران انتقاد کرده بودند، این اولین باری است که باز هم صحبت‌هایی از افزایش پاداش و دستمزد در فولکس‌واگن شنیده می‌شود.

Volkswagen Matthias Müller / مدیرعامل فولکس‌واگن ماتیاس مولر

حقوق و دستمزد مدیران فولکس‌واگن تقریبا ۲۰ درصد بیش‌تر از دیتر زتچه، همتای دایملری خود بود؛ در سالی که برند مرسدس بنز متعلق به دایملر توانست طی دو سال متوالی در فروش از آئودی متعلق به فولکس‌واگن و بی‌ام‌و پیشی بگیرد؛ این افزایش اتفاق افتاده است. به گفته مدیران این شرکت، سود فولکس‌واگن علی‌رغم سرمایه‌گذاری در تولید خودروی الکتریکی جدید و با وجود ادامه پرداخت جریمه و سایر هزینه‌های مربوط به رسوایی دیزل‌گیت دو برابر افزایش نشان می‌دهد.

گروه خودروسازی فولکس‌واگن در حالی سود عملیاتی خود را در سال گذشته تقریبا به دو برابر افزایش داده است، که همچنان با پیامدهای رسوایی انتشار آلاینده‌ها سروکار دارد و حتی خود را نیز برای حرکت سریع استراتژیک به سمت تولید خودروهای الکتریکی و خودران آماده می‌کند.

فولکس واگن

مقاله‌های مرتبط:

در سال ۲۰۱۶ که پاداش مدیران فولکس‌واگن تحت سیستم پرداخت قبلی و براساس میزان عملکرد شرکت طی دو سال انجام می‌شد،  مبلغی حدود ۸.۹۷ میلیون دلار به مولر رسید. در حال حاضر فولکس‌واگن حقوق مدیر عامل خود را به ۱۰ میلیون یورو (۱۲.۳۰ دلار) محدود می‌کند، اما طبق گزارش‌های موثق حقوق و دستمزد مولر از حد مجاز نیز بالاتر رفته است. دلیل این افزایش حقوق و پاداش، تورم و مقررات بازنشستگی عنوان شده است که مشمول قانون تجاری HGB آلمان نیز خواهد شد. برای سایر مدیران رده‌بالای فولکس‌واگن، بیشینه حقوق و مزایا به ۶.۷۶ میلیون دلار می‌رسد؛ همچنین پاداش کلی اعضای هیئت مدیره گروه خودروسازی فولکس‌واگن با ۲۷ درصد افزایش به ۵۰.۳ میلیون یورو (۶۱.۸۵ میلیون دلار) می‌رسد.

مولر در کنفرانس مطبوعاتی اخیر از ارائه هر گونه نظری در مورد تصمیمات مالی فولکس‌واگن خودداری کرد اما فرانک ویتر، مدیر مالی این گروه اعلام کرد که حقوق مدیران رده بالا مانند مولر مطابق با درخواست‌های سرمایه‌گذاران برای سازمان‌دهی به سیاست پرداخت حقوق و پاداش شرکت است.

ویتر در مورد این خبرها گفت:

به دلیل درخواست سرمایه‌گذارن گروه خودروسازی فولکس‌واگن مبنی بر سازمان دادن به وضعیت حقوق و پاداش مدیران، ما چنین عملی انجام دادیم که به طور کامل با مجموعه قوانین پاداش آلمان انطباق دارد. اعمال این قانون می‌تواند حس اعتماد را بار دیگر بین سرمایه‌گذاران و مدیران بازگرداند.

پس از سال ۲۰۱۵ و به دنبال آشکار شدن رسوایی دیزل‌گیت، تا مدتی سود گروه فولکس‌واگن کاهش یافت و ضررهای بسیاری به این غول‌ خودروسازی اروپا وارد شد. اما با گذشت ۳ سال از این قضایا و سرمایه‌گذاری بیش‌تر در زمینه تولید خودوی الکتریکی و فناوری‌ خودران، به نظر می‌رسد که بار دیگر فولکس‌واگن به روزهای اوج خود در کسب درآمد نزدیک می‌شود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار