تبلیغات

گردنبند مرغ آمين
از سریال محبوب و دیدنی شهرزاد ، با جنس استیل عالی ، طراحی بی نظیر و شگفت انگیز ، گردنبندی زیبا با ظاهری متفاوت ، نمادی از عشق و محبت، مناسب با هر سلیقه ای
جذاب ترین هدیه برای کسی که دوستش دارید

حکم قضایی به نفع کپی‌رایت: ۹۱ روز حبس تعزیری و ۵میلیون تومان جریمه نقدی برای کپی کتاب صوتی «استیو جابز؛ شیوه‌های رهبری»

حکم قضایی به نفع کپی‌رایت: ۹۱ روز حبس تعزیری و ۵میلیون تومان جریمه نقدی برای کپی کتاب صوتی «استیو جابز؛ شیوه‌های رهبری» خبری نسبتا خوب:

تابستان سال نود و چهار متوجه شدیم کانالی که متعلق به یک موسسه آموزشی نسبتا بزرگی ست، یکی از کتابهای صوتی ما را به طور منظم و با برنامه ارائه می کند و از آن طریق بر اعضای خود می‌افزاید و کلاسها و همایش‌هایش را پر و پیمان‌تر می کند.

بعد از حدود یک ماه، روند شکایت از این موسسه را شروع کردیم و بالاخره بعد از دو سال و اندی طی کردن مراحل طاقت فرسای پلیس فتا و دادسرای فرهنگ و رسانه و … هفته پیش حکم صادر شد: نود و یک روز حبس تعزیزی و پنجاه میلیون ریال جریمه نقدی.

از نظر من که با چالشهای کپی رایت و مسائل و مشکلات آن در ایران تا حدودی آشنا هستم، صدور این رای خبر خوبی بود. هر چند برای پیگیری خسارت وارد شده به نشر نوین کتاب گویا همچنان پیگیر پرونده خواهیم بود، اما تا همین جا هم که جریمه نقدی و حبس برای مجرم در نظر گرفته شده جای خوشحالی دارد. و البته شاید نشانه‌ای باشد بر این که عزمی برای برخورد با ناقضین کپی رایت در بعضی بخشها وجود دارد.

امیدوارم همکاران ناشر از سختی پیگیری پرونده‌های این چنینی نترسند و هر موردی را که می‌بینند و امکانش را دارند، به مراجع قانونی شکایت کنند و البته که به پا کردن کفش آهنی را هم فراموش نفرمایند. من بر این باورم که اگر صدور حکم‌هایی از این دست فراگیر شود، نقش بازدارنده قابل توجهی برای ناقضین قانون کپی رایت خواهد داشت. هر چند هنوز هم فرهنگ سازی درست و اصولی را برترین روش برای مقابله با این معضل می‌دانم.

۲۴ بهمن ۱۳۹۶

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار