تبلیغات

گردنبند مرغ آمين
از سریال محبوب و دیدنی شهرزاد ، با جنس استیل عالی ، طراحی بی نظیر و شگفت انگیز ، گردنبندی زیبا با ظاهری متفاوت ، نمادی از عشق و محبت، مناسب با هر سلیقه ای
جذاب ترین هدیه برای کسی که دوستش دارید

توافق الجزایر و لیبی برای اداره مشترک میدان‌های نفت و گاز مرزی

توافق الجزایر و لیبی برای اداره مشترک میدان‌های نفت و گاز مرزیبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری شین هوا، مسئولان شرکت نفت و گاز سوناتراک الجزایر و ان او سی لیبی روز سه شنبه در نشستی در الجزیره برای اداره و بهره برداری مشترک از میدان‌های هیدروکربور واقع در مرز‌های مشترک دو کشور این توافق نامه را امضا کردند.

طبق بیانیه‌ای که در پایان این نشست سوناتراک منتشر کرد این توافق نامه میدان‌های گازی الرعر و الوفا را شامل می‌شود. در سال دو هزار و شش یک موسسه خارجی که در زمینه نفت و گاز مشاوره می‌دهد با همکاری کارشناسان بخش نفت و گاز الجزایر و لیبی مطالعات مشترکی را درباره این دو میدان گازی و ارتباط احتمالی آن‌ها با یکدیگر انجام دادند.

طبق اعلام سوناتراک، الجزایر و لیبی در توافق نامه همکاری خود قرار گذاشتند با استفاده از اطلاعاتی که از ژانویه سال دو هزار و هشت تا کنون جمع آوری شده است، مطالعات جدیدی درباره میدان‌های نفت و گاز مشترک انجام دهند.

صادرات نفت و گاز الجزایر بیش از ۹۵ درصد از درآمد‌های خارجی این کشور را تشکیل می‌دهد و ۶۰ درصد از بودجه عمومی کشور را تامین می‌کند، اما این کشور در دو سال اخیر تحت تاثیر کاهش بهای نفت در بازار‌های بین المللی حدود نیمی از درآمد‌های خود را از دست داده است.

به گفته کارشناسان، تولید در بخش انرژی الجزایر به ویژه نفت و گاز در دو سال اخیر به علت کاهش میدان‌های نفتی در این کشور روندی نزولی را طی کرده و این وضعیت تحت تاثیر کاهش بهای نفت در بازار‌های بین المللی تشدید شده است. کاهش بهای نفت در بازار‌های جهانی در دو سال اخیر شرکت ملی نفت و گاز الجزایر را مجبور کرد سرمایه گذاری‌ها و در نتیجه میزان تولید خود را کاهش دهد، اما از اواخر سال گذشته این شرکت برای افزایش تولید برنامه ریزی کرده است.

سوناتراک از معدود شرکت‌های نفت خارجی است که به رغم بحران سیاسی و امنیتی لیبی همچنان در این کشور فعالیت می‌کند.

از زمان سقوط رژیم معمر قذافی در سال دو هزار و یازده بخش نفت لیبی با مشکلات زیادی مواجه شده است. گروه‌های شبه نظامی در این سال‌ها بار‌ها به خطوط انتقال نفت، تاسیسات و پایانه‌های نفتی حمله کرده و آن‌ها را از فعالیت انداخته اند. این حوادث به کاهش شدید تولید نفت در لیبی منجر شده است.

سال دو هزار و دوازده در حالی که هر روز گروه‌های شبه نظامی محلی جدیدی در لیبی تشکیل می‌شد و گروه‌های افراط گرای مسلح تلاش می‌کردند با بهره برداری از آشفتگی و شورش در لیبی مناطق تحت سلطه خود را گسترش دهند، سفارت کشور‌های خارجی به تدریج یکی پس از دیگری در این کشور فعالیت خود را متوقف کردند، شرکت‌های هواپیمایی خارجی نیز در این کشور دست از کار کشیدند و مراکز، تاسیسات و پایانه‌های نفتی لیبی نیز بسته و تولید نفت در این کشور متوقف شد.

انتهای پیام/

امضای توافق نامه نفتی و گازی بین لیبی و الجزایر

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار