تبلیغات

گردنبند مرغ آمين
از سریال محبوب و دیدنی شهرزاد ، با جنس استیل عالی ، طراحی بی نظیر و شگفت انگیز ، گردنبندی زیبا با ظاهری متفاوت ، نمادی از عشق و محبت، مناسب با هر سلیقه ای
جذاب ترین هدیه برای کسی که دوستش دارید

درس هایی از تورنتو، کلیدهای ساخت یک شهر استارت آپی

تورنتو با فراهم کردن زیرساخت های عالی برای رشد و پیشرفت استارت آپ ها، نظر کارآفرینان مستعد جهان را به خود جلب کرده است.

در طول چند سال گذشته، تورنتو به یک اکوسیستم استارت آپی پرشور و در حال رشد تبدیل شده است. پس از آنکه این شهر در فهرست برترین اکوسیستم های جهان، از رتبه ۱۲ به رتبه ششم صعود کرد، گروه سی بی آرای در گزارش سالانه خود اعلام کرد که تورنتو، سریع ترین رشد بازار فناوری را در آمریکای شمالی دارا است. مسلما این موفقیت یک شبه اتفاق نیفتاده و جذب کارآفرینان مستعد و پرورش فرهنگ نوآوری نقش مهمی در آن بازی می کند.

دو برابر شدن آموزش های کارآفرینی

به لحاظ تاریخی، مؤسسات آکادمیک تورنتو، همیشه روی تحقیقات تأکید داشتند نه تولید محصولات. به همین دلیل، دانشگاه های این شهر به اندازه همسایه جنوبی خود، منابع تولیدی در اختیار دانشجویان کارآفرین نمی گذاشتند.

باگذشت زمان، تورنتو متوجه شد که پیش شرط تمرکز قوی برآموزش کارآفرینی، جذب استعدادهای برتر کارآفرین است. امروزه دانشگاه تورنتو (UT) به طور فزاینده ای حمایت های کارآفرینی خود را از انکوباتورها گرفته تا سرویس های پشتیبانی تجاری، به دانشجویان پیشنهاد می دهد. به علاوه دانشگاه تورنتو تمرکز خود را بر آموزش هوش مصنوعی که مهم ترین حوزه آتی تکنولوژی برای کارآفرینان محسوب می شود، دو برابر کرده است.

کارآفرینان برتر، موفق به دنیا نمی آیند، بلکه پرورش پیدا می کنند. کارآفرینی یک رشته آکادمیک و قابل آموزش و یادگیری است. شهرهای دیگر هم می توانند با افزایش دوره های آموزشی و تجربی کارآفرینی، زمینه پرورش و رشد نوآوری های آتی را فراهم کنند.

ترویج تنوع آرا

استقبال از تنوع آرا و ایده ها، زمین حاصلخیزی برای رشد نوآوری را فراهم می کند و در این میان کارآفرینان مهاجر، نقش بسیار مهمی ایفا می کنند. واقعیت این است که حتی شرکت های برتر جهان یعنی آمازون، eBay، گوگل، تسلا و یاهو، شکل گیری خود را مدیون کارآفرینان مهاجر هستند.

شهر تورنتو، به شدت از تنوع دیدگاه ها استقبال می کند و به همین علت، به پناهگاه فرهنگی کارآفرینان خارجی تبدیل شده است. بیش از ۲۳۰ ملیت مختلف در تورنتو حضور دارند. علاوه بر این ۴۹درصد جمعیت تورنتو از مهاجران تشکیل شده است. اخیرا اعلام شد که تورنتو، بیشترین تنوع فرهنگی را در جهان گرد هم آورده است.

درحالی که سیلیکون ولی هرروز بیش ازپیش ایده های مخالف را پس می زند، کارآفرینان نیز بیشتر در مورد بهترین مکان بالقوه مناسب برای رشد شرکت خود فکر می کنند. پذیرش تنوع آرا، نقش بسیار مهمی در خلق و شکوفایی اکوسیستم استارت آپی بازی می کند و حتی قدم های ساده ای مانند طراحی فضاهای عمومی برای افزایش تعاملات اجتماعی بین گروه های مختلف، می تواند در جذب ایده های ارزشمند، مؤثر باشد.

تصویب سیاست های حمایتی دولتی

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا که از سال ۲۰۱۵ به این سمت انتخاب شد، از آغاز کار خود سیاست های مناسبی برای رشد کارآفرینی توسعه داده است. برای مثال، در ژوئن سال ۲۰۱۷ او قانون صدور سریع ویزا برای کارگران ماهر را تصویب کرد.

ترودو تاکنون ثابت کرده که در حوزه نوآوری، از ذهنیتی بسیار باز برخوردار است و تورنتو را بستر مناسبی برای تست تکنولوژی های جدید می بیند. همین امر موجب شده است شرکت های آمریکایی مراکز تحقیق و توسعه و ابتکارات خود را به این شهر منتقل کنند. به عنوان مثال، آلفابت اعلام کرده است که تست های یکی از شرکت های زیرمجموعه اش را (Sidewalk Labs) با هدف توسعه شهرهای آینده، در تورنتو به مرحله اجرا درمی آورد. این طرح سنسورها و دوربین ها و تجهیزات مرتبط را در زیرساخت های شهر نصب می کند تا داده های ترافیک، نویز، کیفیت هوا و عملکرد سیستم های پاکیزه سازی شهر را جمع آوری کند و به سرویس های اجرایی و خدماتی شهر اطلاع دهد.

کارآفرینان می دانند که در کنار تمایلات ذاتی خود به استقلال تصمیم و عمل، باید از سیاست های دولتی نیز پیروی کنند. درحالی که ترامپ طرح کاهش شدید بودجه برنامه های نوآوری را بررسی می کند، دولتمردان و حاکمان ایالت های مختلف این کشور تلاش می کنند با تصویب سیاست های منطقه ای نظیر اعتبارات مالیاتی، کمک های مالی و وام های کارآفرینی، نوآوران خود را حفظ و تشویق کنند، زیرا می دانند در غیر این صورت کارآفرینان ممتاز فرصت هایی را که همسایه شمالی در اختیارشان می گذارد، نادیده نمی گیرند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار