تبلیغات

گردنبند مرغ آمين
از سریال محبوب و دیدنی شهرزاد ، با جنس استیل عالی ، طراحی بی نظیر و شگفت انگیز ، گردنبندی زیبا با ظاهری متفاوت ، نمادی از عشق و محبت، مناسب با هر سلیقه ای
جذاب ترین هدیه برای کسی که دوستش دارید

تأکید معاون رئیس جمهور بر ارائه ایده های نو در شرکت های دانش بنیان موفق

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به موفقیت برخی شرکت های دانش بنیان در کشور گفت: این شرکت ها هر چند بازار را در اختیار دارند، ولی این وضعیت پایدار نخواهد بود و باید مراقب باشند که شرکت هایی با ایده های نو ظهور خواهند کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر سورنا ستاری دیروز در مراسم افتتاح پروژه ایرانوم در دانشگاه علوم بهزیستی با بیان اینکه نیروی انسانی بالاترین ثروت هر کشور است، افزود: تفاوت ایران با سایر کشورها در داشتن نیروی انسانی است.

وی با بیان اینکه پزشکی مبتنی بر فرد جزو موضوعات مطرح روز است، خاطرنشان کرد: بر این اساس چندین قرارداد با دانشگاه های مختلف در حوزه های پزشکی منعقد کردیم.

ستاری، ژنتیک را پایه توسعه پزشکی مبتنی بر فرد دانست و اظهار کرد: بر این اساس در آینده نزدیک روش های نوینی در این زمینه ارائه خواهد شد، به گونه ای که شیوه های درمانی کنونی جزو روش های درمانی سنتی به شمار می رود.

معاون علمی رئیس جمهور با اشاره به پتانسیل نیروهای انسانی ایرانی مقیم خارج از کشور، خاطرنشان کرد: این نیروهای تحصیلکرده در بهترین شرکت ها و دانشگاه های خارجی مشغول به فعالیت هستند و تحقیقات زیادی را در این زمینه در دستور کار دارند که می توان از این پتانسیل استفاده کرد. 

وی با اشاره به اهمیت علم ژنتیک در حوزه های پزشکی تأکید کرد: گستردگی این علم به گونه ای است که متخصصان حوزه های مهندسی، پزشکی، ریاضی و هنر وارد این علم شده اند و پایه محاسبات این علم بر اساس علوم ریاضی است و علوم ژنتیک ترکیبی را ایجاد کرده که همه حوزه های علمی می توانند در آن وارد شوند.

ستاری با تأکید بر روش های نوین ارائه شده از سوی محققان، گفت: سرمایه های انسانی به گونه ای اقدام به توسعه علوم مختلف کرده اند که موجب شده هزینه های پروژه ها از صدها هزار دلار به چندین دلار کاهش یابد و این روند در حال رخ دادن است.

وی با تأکید بر اینکه روند توسعه فناوری به گونه ای است که فناوری های موجود تا دو سال آینده کاربردی نخواهند داشت، یادآور شد: در حال حاضر قراردادهای متعددی با برخی از محققان خارج از کشور داریم که علاوه بر استفاده از ایده های جدید آنها برای توسعه دستگاه های آزمایشگاهی، زمینه ای را برای وارد کردن تجهیزات با هزینه کمتر فراهم خواهد کرد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار