تبلیغات

گردنبند مرغ آمين
از سریال محبوب و دیدنی شهرزاد ، با جنس استیل عالی ، طراحی بی نظیر و شگفت انگیز ، گردنبندی زیبا با ظاهری متفاوت ، نمادی از عشق و محبت، مناسب با هر سلیقه ای
جذاب ترین هدیه برای کسی که دوستش دارید

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان: قضاوت دقیقی علل وقوع حادثه سانچی نیازمند بررسی های کارشناسانه

 به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بندرعباس،وی افزود: تا زمان نهایی شدن روندهای حقوقی با حضور ذینفعان و همچنین کارشناسی دقیق توسط مراجع ملی و جهانی نمی توان قضاوتی دقیق در این رابطه داشت.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: در حال حاضر بیش از 90 درصد محموله های تجاری کشور و 100 درصد محموله های نفتی ایران توسط ناوگان شناورهای دریایی حمل می شود که این اعداد و ارقام، نقش کلیدی و حیاتی صنعت حمل و نقل دریایی در اقتصاد کشور را هویدا می کند .

اله مراد عفیفی پور با اشاره به جایگاه موثر ناوگان ملی نفتکش جمهوری اسلامی در صنعت حمل و نقل دریایی جهان و تلاش های پیدا و پنهان این مجموعه برای تحقق اهداف ترسیم شده در سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، گفت: شرکت ملی نفتکش از جمله شناخته شده ترین ناوگان های تجاری دریایی دنیا محسوب می شود که شناورهای آن از جمله بهترین و استانداردترین نفتکش ها در دنیا محسوب می شوند.

عفیفی پور ضمن اشاره به حادثه تصادم نفتکش "سانچی" متعلق به شرکت ملی نفتکش جمهوری اسلامی با یک کشتی فله بر چینی در آّب های اقیانوس آرام( منطقه شرقی دریای چین)، افزود: این اتفاقات می تواند نشأت گرفته از عوامل سخت افزاری، نرم افزاری، شرایط جغرافیایی پیرامونی و نقص فنی تجهیزات مخابراتی و ارتباطات دریایی باشد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: مه آلود بودن، مواج و توفانی شدن دریا در مسیر گذر کشتی ها، تردد شناورهای فاقد سیستم های ناوبری در مسیرهای دریانوردی و مواردی از این قبیل می تواند بر کیفیت یک فعالیت دریانوردی موثر واقع شود.

وی افزود: نفتکش سانچی از جمله شناورهای جدید ناوگان دریایی شرکت ملی نفتکش محسوب می شود که کمتر از 10 سال از عمر ساخت آن نمی گذشت و به دلیل ترابری محموله های حساس و راهبردی از تمامی تجهیزات مدرن ایمنی و ناوبری برخوردار است.

عفیفی پور همچنین ضمن بیان توضیحاتی از شناخت 27 ساله خود از کاپیتان فقید این کشتی نفتکش سخن به میان آورد و گفت: کاپیتان عروجی فردی با تجربه و مسلط به مهارت های دریانوردی در آب های آزاد بود که تمامی مدارج تخصصی فرماندهی و هدایت کشتی های نفتکش اقیانوس پیما را طی نموده و گواهینامه های شایستگی مربوطه را نیز کسب کرده بود.

وی در ادامه افزود: عروجی دریانوردی کوشا، میهن پرست، پرکار و پرتلاش بود و از جمله سرمایه های انسانی بسیار با ارزش شرکت نفتکش محسوب می شد و سایر خدمه و کارکنان این کشتی نیز هر کدام در جایگاه خود دارای اهمیت بسیاری به لحاظ دانش تخصصی و مهارت های دریانوردی بودند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با اشاره به نقش آفرینی این مجموعه در عملیات امدادرسانی به نفتکش سانچی گفت: مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی(MRCC) بندرعباس از سوی سازمان بنادر به عنوان مرکز تماس بین المللی و پل ارتباطی با مراکز ام.آر.سی.سی کشورهای نزدیک به محل سانحه انتخاب شد.

وی افزود: ام.آر.سی.سی بندرعباس در همان نخستین روز حادثه با مراکز جستجو و نجات دریایی چهار کشور چین، ژاپن، کره جنوبی و تایوان برای جلب کمک های امداد دریایی بین المللی ارتباط و هماهنگی برقرار کرد و به طور میانگین روزانه بالغ بر 20 تماس تلفنی، ایمیل و مخابراتی در این مرکز برای هماهنگی با کشورهای جنوب شرقی آسیا به ثبت رسید.

عفیفی پور ارتباط ماهواره ای با کشتی های ایرانی و خارجی عبوری در منطقه شرق دریای چین، هماهنگی با مرکز MRCC کشور تایوان برای پایش آب های ساحلی این کشور، برقراری ارتباط مستمر با مقامات ارشد سازمان بنادر که به منطقه اعزام شده بودند، را از دیگر اقدامات مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی بندرعباس برشمرد که نقش آفرینی موثری در استفاده حداکثری از ارتباطات دریایی بین المللی و تسریع روند امدادرسانی داشت.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: این اقدامات و هماهنگی ها منجر به اعزام شناور آتشخوار و همچنین هواپیما و بالگرد از سوی کشور چین، یک بالگرد و یک فروند شناور آتش خوار توسط کره جنوبی، یک شناور ناجی و همچنین یک شناور آتشخوار دیگر از کشور ژاپن شد.

انتهای پیام/ز

بررسی عوامل موثر در وقع حادثه سانچی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار