تبلیغات

گردنبند مرغ آمين
از سریال محبوب و دیدنی شهرزاد ، با جنس استیل عالی ، طراحی بی نظیر و شگفت انگیز ، گردنبندی زیبا با ظاهری متفاوت ، نمادی از عشق و محبت، مناسب با هر سلیقه ای
جذاب ترین هدیه برای کسی که دوستش دارید

رکوردجدیدقائم‌مقامی؛پیروزی صددرصدی درسیمولتانه 80نفری

چهره سرشناس شطرنج ایران در یک رقابت به مناسب هشتادمین سالروز تاسیس بانک مسکن موفق شد هم‌زمان همه شرکت کنندگان در یک رقابت سیمولتانه را شکست دهد و حتی یک تساوی هم به حریفان نداد!

به گزارش تابناک ورزشی؛ احسان قائم مقامی، استاد بزرگ شطرنج ایران که در این زمینه صاحب حدنصابی استثنایی در کتاب گینس است، در مسابقه ای با 80 نفر به شکل همزمان مسابقه داد و جالب اینکه همه آن ها را شکست داد. قائم مقامی که رکورددار سیمولتانه (رقابت همزمان در شطرنج) در جهان محسوب می شود در سال 1387 در رقابتی به میزبانی تهران پس از گذشت 25ساعت رقابت مداوم با 614 نفر ؛ رکورد جدیدی را در شطرنج جهان به نام خود در کتاب گینس ثبت کند. قائم مقامی در آن مسابقه موفق شده بود با کسب 590 پیروزی و 16 مساوی و 8 باخت رقابت همزمان و تاریخی اش را خاتمه دهد تا نام ایران را در بالاترین سطح ثبت کند. او همچنین در این رقابت 56 کیلومتر پیاده روی کرد که در نوع خود جالب توجه بود.

رکوردجدیدقائم‌مقامی؛پیروزی صددرصدی درسیمولتانه 80نفری

استاد بزرگ شطرنج ایران روز گذشته هم در مسابقه سیمولتانه دیگری که  برگزار شد موفق شد تا 80 نفر از کارکنان بانک مسکن را شکست دهد تا رکورد دیگری را در شطرنج ایران ثبت کند. تمام شرکت کنندگان در این رقابت که به عنوان حریف احسان قائم مقامی محسوب می شدند، در تیم های استانی خود عضو تیم شطرنج هستند و از بهترین های هر استان محسوب می شدند و شطرنجبازان آماتور و ناشی نبودند. در این مسابقه که حدودا 6 ساعت به طول انجامید قائم مقامی موفق شد همه شرکت کنندگان مسابقه را شکست دهد و به 100 درصد پیروزی در این سیمولتانه دست پیدا کند.

در این مسابقه و پس از گذشت یک ساعت از بازی اولین نفر از رقابت حذف شد و از دور رقابت کنار رفت و آخرین بازیکن هم در ساعت 20:05 دقیقه تسلیم استاد بزرگ شطرنج ایران شد. در این مسابقه 3 داور برای نظارت حضور داشتند (شهره بیات دبیر فدراسیون شطرنج، عبدالله مصلحی و محمد ابراهیم زاده معاون آموزشی جامع علمی کاربردی فدراسیون شطرنج.) این رقابت اما یک نکته جالب توجه هم داشت و آن هم حضور مادر احسان قائم مقامی در این رقابت بود که در نوع خود جالب توجه بود. مادر استاد بزرگ شطرنج ایران، گاهی اوقات برای تقویت فرزند خود در حین مسابقه، از او پذیرایی می کرد تاوظیفه مادری خود را حتی در حین مسابقه هم به خوبی انجام داده باشد.

رکوردجدیدقائم‌مقامی؛پیروزی صددرصدی درسیمولتانه 80نفری

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار