تبلیغات

گردنبند مرغ آمين
از سریال محبوب و دیدنی شهرزاد ، با جنس استیل عالی ، طراحی بی نظیر و شگفت انگیز ، گردنبندی زیبا با ظاهری متفاوت ، نمادی از عشق و محبت، مناسب با هر سلیقه ای
جذاب ترین هدیه برای کسی که دوستش دارید

عکس های جدید کاوشگر جونو ناسا از مشتری

کاوشگر جونو ناسا، در گذر نزدیک خود به مدار غول گازی مشتری، عکس هایی دیدنی از این سیاره‌ی شگفت انگیز منظومه‌ی شمسی گرفته است.

کاوشگر رباتیک ناسا در حالی که با سرعتی بیش از ۲۰۹ هزار کیلومتربرساعت به دور غول گازی مشتری گردش می‌کند، ابزار تصویربرداری خود، دوربین نور مرئی جونوکَم (JunoCam) را هر ۵۳ روز به کار می‌اندازد و عکس‌هایی دیدنی از این سیاره‌ی زیبا ثبت می‌کند. در آخرین عکس‌های ارسالی جونو به زمین، می‌توانیم به خوبی ابرها و توفان ‌های غول گازی را مشاهده کنیم.

مقاله‌های مرتبط:

پژوهشگران ناسا و موسسه‌ی پژوهشی جنوب غربی اطلاعات خام ارسالی کاوشگر جونو را اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (آذر ۹۶) روی وب‌سایت ماموریت جونو آپلود کردند. از آن زمان، بسیاری از منجمان آماتور و گرافیست‌های علاقمند به فضا در حال روتوش و پردازش عکس‌های خام جونو بوده‌اند.

عکس های جدید کاوشگر جونو

همان‌طور که می‌دانید، ماموریت جونو ناسا، هیچ تیم تصویربرداری برای تجزیه و تحلیل اطلاعات خام خود ندارد. به‌همین جهت، بسیاری از علاقمندان و مشتاقان نجوم در سراسر جهان، وظیفه‌ی پردازش عکس‌های خام ماموریت جونو را برعهده دارند.

از زمان، آپلود عکس‌های خام ماموریت جونو، بسیاری از منجمان آماتور و گرافیست‌های علاقه‌مند به فضا در حال روتوش و پردازش عکس‌های خام جونو بوده‌اند

ناسا جونو را در سال ۲۰۱۱ به فضا فرستاد و پنج سال طول کشید که کاوشگر به مشتری برسد. عکس‌هایی که مشاهده می‌کنید، در طول دهمین گذر نزدیک جونو یا پریجو (Perijove) ثبت شده‌اند. پژوهشگران ناسا انتظار دارند که کاوشگر جونو حداقل تا چند سال آینده به فعالیت خود ادامه دهد. با وجود این، ناسا در نهایت باید کاوشگر رباتیک ۱ میلیارد دلاری خود را نابود کند. مهندسان ناسا قصد دارند، برای جلوگیری از برخورد جونو با هر یک از اقمار مشتری (به خصوص اروپا که تصور می‌شود دارای حیات میکروبی است)، این کاوشگر را پیش از هر تماسی با میکروب‌های فرازمینی بر فراز ابرهای مشتری نابود کند.

می‌توانید عکس‌های بیشتری از جونو را گالری عکس ماموریت جونو مشاهده کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار