تبلیغات

گردنبند مرغ آمين
از سریال محبوب و دیدنی شهرزاد ، با جنس استیل عالی ، طراحی بی نظیر و شگفت انگیز ، گردنبندی زیبا با ظاهری متفاوت ، نمادی از عشق و محبت، مناسب با هر سلیقه ای
جذاب ترین هدیه برای کسی که دوستش دارید

ستاری تاکید کرد / رونق اقتصاد دانش بنیان با پیوند دانشگاه و استارت آپ ها

معاون علمی رئیس جمهوری گفت دانشگاه ها به عنوان منشأ رشد جامعه می توانند با کمک به شکل گیری و توسعه استارت آپ های دانشگاهی، رونق اقتصاد دانش بنیان را رقم بزنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری با اشاره به نقش دانشگاه ها در عرصه های گوناگون جامعه از جمله اقتصاد گفت: دانشگاه به عنوان جزء جدایی ناپذیر جامعه، با بهره مندی از ظرفیت منحصر به فرد جوانان خلاق و تحصیلکرده می توانند زمینه ساز شکل گیری اقتصاد دانش بنیان در کشور باشند.

ستاری با اشاره به رشد چشمگیر دانشجویان ایرانی و افزایش دامنه حضور این دانشجویان در کشور، اظهار کرد: اگرچه در سال های ابتدای انقلاب، بخش قابل توجهی از دانشجویان ایرانی در دیگر کشورها اقامت داشتند، اما اکنون بخش قابل توجه این سرمایه ارزشمند انسانی در اختیار کشورمان قرار دارد، اما چالش اساسی بر سر نقش آفرینی این ظرفیت عظیم در تولید ناخالص ملی کشور است.

ظرفیت عظیم نیروری انسانی به رغم باورهای نادرست

وی با اشاره به آمارهای نادرست و بدون اساس درباره روند مهاجرت دانشجویان ایرانی به دیگر کشورها گفت: اگرچه اوایل انقلاب ۱۷۰هزار دانشجو در کشور و ۱۰۰ هزار دانشجوی ایرانی در خارج از کشور وجود داشت که از این تعداد، حدود ۵۷ هزار نفر فقط در آمریکا تحصیل می کردند، اما امروز با بیش از ۴ میلیون دانشجو در کشور و ۴۸ هزار دانشجو در خارج از کشور که صرفا ۱۲ هزار نفر از آنان مقیم آمریکا هستند، از ظرفیت قابل توجه نیروی انسانی و تحصیلکرده برخواردیم؛ ظرفیتی که صرفاً با نقش آفرینی دانشگاه ها در زیست بوم کارآفرینی و شکل گیری بستر منایب کارآفرینی این جوانان می تواند در عرصه اقتصاد، اثرگذار شود.

ستاری، با بیان این که دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری می توانند استان ها را به سوی تبدیل شدن به بستر مناسب کارآفرینی و رشد استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان سوق دهند، اظهار کرد: شهرها با همدلی دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری، می توانند بستر مناسب رشد استارت آپ ها را و نوآوری بدل کنند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار