تبلیغات

گردنبند مرغ آمين
از سریال محبوب و دیدنی شهرزاد ، با جنس استیل عالی ، طراحی بی نظیر و شگفت انگیز ، گردنبندی زیبا با ظاهری متفاوت ، نمادی از عشق و محبت، مناسب با هر سلیقه ای
جذاب ترین هدیه برای کسی که دوستش دارید

بازاریابی یکپارچه

بازاریابی یکپارچه زمانی روی می دهد که بازاریاب  (مارکتر) فعالیت های بازاریابی (مارکتینگ) را تدوین و برنامه های بازاریابی را تهیه می کند تا بتواند ارزش را برای مشتری ایجاد و اطلاع رسانی کند و به او تحویل دهد به گونه ای که «کل از مجموع قطعات تشکیل دهنده بزرگ تر است.»

به گزارش هورموند، دو عنصر کلیدی در بازاریابی یکپارچه عبارتند از:

1- بسیاری از فعالیت های بازاریابی می توانند ارزش را خلق، اطلاع رسانی و تحویل دهند

2- بازاریاب ها باید در طراحی و اجرای هر فعالیت بازاریابی سایر فعالیت ها را نیز در نظر داشته باشند. به عنوان مثال باید در طراحی و اجرای هر فعالیت بازاریابی سایر فعالیت ها را نیز مد نظر قرار دهند. به عنوان مثال وقتی یک بیمارستان یک دستگاه  ام آر ای را از یک بخش مدیکار سیستمز شرکت جنرال الکتریک خریداری می کند، انتظار خدمات خوب نصب، نگهداری و آموزشی دارد که به همراه محصول به آن ارائه شود، همچنین کلیه ارتباطات شرکت باید یکپارچه باشد.

 استفاده از یک استراتژی ارتباط یکپارچه به معنای انتخاب گزینه های ارتباطی است که یکدیگر را تقویت و تکمیل می کنند. امکان دارد هر بازاریابی به صورت گزینشی دست به استفاده از تلویزیون، رادیو و تبلیغات چاپی، رویدادها و روابط عمومی و ارتباطات از طریق واحد روابط عمومی و پایگاه اینترنتی بزند تا هریک از آنها اثربخش دیگری را ارتقا ببخشند. همچنین هریک از آنها باید یک پیام ثابت را در مورد مارک در هر تماس ارائه کند.

زمانی که شرکت بی ام و در سال ۲۰۰۲ اقدام به عرضه خودروی مینی کوپر مدرن شده خود به بازار کرد، از یک استراتژی بازاریابی یکپارچه در ایالات متحده استفاده کرد که شامل آمیخته گسترده ای از رسانه ها می شد؛ تابلوهای اعلانات، اعلامیه ها، اینترنت، فعالیت های تبلیغاتی چاپی، روابط عمومی، جایگاه سازی برای محصول و فعالیت های تبلیغاتی با استفاده از توده مردم.

بسیاری از این موارد به پایگاه اینترنتی شرکت که به طرز هوشمندانه ای طراحی شده بود، با اطلاعات مربوط به محصول و دلال لینک شده بود. این خودرو در ۲۱ نمایشگاه ماشین در سرتاسر ایالات متحده روی سقف خودروهای شاسی بلند فورد اکسترژن قرار داده  شده و به عنوان سکوهایی جهت نشستن در یک استادیوم ورزشی مورد استفاده قرار گرفته بود و عکس این ماشین در صفحه میانی مجله به چاپ رسیده بود. این فعالیت تبلیغاتی یکپارچه باعث شد یک فهرست انتظار شش ماهه برای خرید این خودرو ایجاد شود.

این شرکت همچنین باید یک استراتژی کانالی یکپارچه ایجاد کند. این شرکت باید هر کانال را به عنوان یک گزینه به لحاظ تأثیر مستقیم آن بر میزان فروش و ارزش مارک تجاری و نیز تأثیر غیرمستقیم از طریق تعاملاتی که با سایر گزینه های کانالی انجام می دهد مورد بررسی قرار دهد. بازاریاب ها باید مبادله پایاپای بین داشتن تعداد بیش ازحدی از کانال ها (که منجر به ایجاد تعارض بین اعضای کانال یا کمبود حمایت می شود) و تعداد بسیار معدودی (که منجر به ایجاد تعارض بین اعضای کانال یا کمبود حمایت می شود) و تعداد بسیار معدودی (که به نادیده گرفته شدن فرصت های ایجادشده در بازار می شوند) را سبک سنگین کنند.

به طور روزافزونی فعالیت های بازاریابی آنلاین در ایجاد نام و نشان تجاری و فروش برجسته تر می شوند. سایت اینترنتی کارناوال کانکشنز با صرف هزینه ای معادل ۳۰۰ هزار دلار و بدون هزینه های دیگر تبلیغاتی توانست کار را برای علاقه مندان به سفرهای دریایی با کشتی های تفریحی آسان کند تا آنها بتوانند با یکدیگر تبادل نظر کنند که قصد سفر به چه نقاطی را دارند و چه تفریحات سرگرم کننده ای روی کشتی ارائه می شود. ظرف تنها چند ماه ۲۰۰۰ نفر از ۱۳۰۰۰ کاربری که در سایت ثبت نام کرده بودند برای سفر با ۲۲ کشتی کارناوال برنامه ریزی کردند که این کار به طور تخمینی ۱٫۶ میلیون دلار درآمد برای شرکت ایجاد کرد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار