تبلیغات

گردنبند مرغ آمين
از سریال محبوب و دیدنی شهرزاد ، با جنس استیل عالی ، طراحی بی نظیر و شگفت انگیز ، گردنبندی زیبا با ظاهری متفاوت ، نمادی از عشق و محبت، مناسب با هر سلیقه ای
جذاب ترین هدیه برای کسی که دوستش دارید

کلینیک کسب و کار / پرسش و پاسخ درباره طرح کسب و کار مناسب

پرسش: قصد راه اندازی کسب و کاری را دارم و برای آن نیاز به نوشتن طرح کسب و کار دارم تا برای خودم و شرکا موضوع بیشتر روشن شود و بتوانیم براساس آن سرمایه جذب کنیم و تصمیم بگیریم. چه توصیه ای دارید؟

پاسخ کارشناس: توصیه نخست آن است که زیاده گویی نکنید. صرف نظر از اندازه طرح، خواننده باید بتواند ظرف ۱۵دقیقه حس خوبی راجع به آن پیدا کرده و کل طرح را در یک ساعت بخواند. فراموش نکنید که طرح کسب و کار یک پایان نامه دکترا نیست.

همچنین توجه داشته باشید سرمایه گذاران قوه تشخیص خوبی دارند. حتما حقایق را به آنها بگویید و از ادعای اینکه بهترین خواهید بود اجتناب کنید. از طرفی دیگر هم خودتان را دست کم نگیرید. فقط به آنها نشان دهید که قادر به گرفتن نتیجه از کارتان هستید. فراموش نکنید که ایده های جدید خیلی اندکی وجود دارند و آنچه آنها را به موفقیت می رساند اجرای موفق آنهاست. افزون بر این، فروختن یک ایده جدید به افرادی که با آن آشنایی ندارند، کار دشواری است. 

طرح تان را با اهداف کسب و کارتان مرتبط کنید. یک طرح برای همه مقاصد کافی نیست. طرح های کسب و کاری که برای آغاز یک کسب و کار تهیه می شود با آنچه برای چرخاندن آن تهیه می شود متفاوت است. به عبارت دیگر، هنگام نوشتن طرح کسب و کار به اهداف تان بیندیشید. به این بیندیشید که مخاطبان شما چه کسانی هستند و چرا شما چنین طرحی را می نویسید.

به نکات منفی کسب و کارتان هم اشاره  کنید. در کل طرح به رقابت بیندیشید. هر کس که طرح شما را می خواند می داند که شما رقبایی خواهید داشت. افزون بر اینکه شما ریسک هایی نیز دارید. بسیاری از طرح ها به رقابت و ریسک نمی پردازند چراکه فکر می کنند این موارد تأثیر منفی بر خواننده خواهد داشت. 

در پیش بینی های مالی زیاده از حد خوش بین نباشید. طوری پیش بینی کنید که قادر به دفاع از آنها باشید. سعی کنید هزینه های خود راکمی بالاتر و درآمدتان راکمی پایین تر در نظر بگیرید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار