تبلیغات

گردنبند مرغ آمين
از سریال محبوب و دیدنی شهرزاد ، با جنس استیل عالی ، طراحی بی نظیر و شگفت انگیز ، گردنبندی زیبا با ظاهری متفاوت ، نمادی از عشق و محبت، مناسب با هر سلیقه ای
جذاب ترین هدیه برای کسی که دوستش دارید

دولت برای توسعه روش های نوین آبیاری 85 درصد هزینه ها را یارانه می دهد

دولت برای توسعه روش های نوین آبیاری 85 درصد هزینه ها را یارانه می دهدبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛ مهندس محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در برنامه گفتگوی ویژه شبکه استانی یزد گفت: مردمم استان یزد با توجه به اقلیم و محدودیت های منابع آب در روش های بهره برداریی بهینه از منابع آب نظیر قنوات پیشرو هستند و قدر آب را به خوبی می دانند.

محمود حجتی افزود: دولت برای توسعه روش های نوین آبیاری 85 درصد هزینه ها را یارانه می دهد و بدون محدودیت تسهیلات پرداخت می کند.

وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: در چهار سال گذشته 400 هزار هکتار از اراضی کشاورزی به سامانه های نوین آبیاری تجهیز شده و امسال هم 60 هزار هکتار آبیاری نوین اجرا شده و بیش از140 هزار هکتار نیز در دست انجام قرار دارد.

حجتی گفت: توسعه کشت های گلخانه ای، نشاکاری به جای بذرکاری،گسترش کشاورزی حفاظتی،بکارگیری بذور و نهال های مقاوم و زودرس از دیگر برنامه های وزارت جهاد کشاورزی برای بهره برداری بهینه از منابع آب است.

وی افزود: استان یزد با متوسط 60 تا 70 میلی متر بارندگی که یک چهارم میانگین بارش کشور است در کشت خیار گلخانه ای،پرورش بلدرچین و پرورش تیلاپیا با هماهنگی محیط زیست اولین تولیدکننده و در تولید پسته و انار دارای رتبه چهارم پنجم کشوری است.

حجتی ادامه داد: استان یزد ظرفیت های فراوانی برای افزایش تولید و ثروت ملی دارد؛توسعه گلخانه ها،گیاهان دارویی،تولید قارچ،صنعت دامپروری و شیلات از جمله این ظرفیت هاست.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: پرورش آرتمیا در آب های شور استان یزد که سیس آن مورد نیاز پرورش میگو و ماهیان خاویاری است وهم اکنون وارد می شود از دیگر ظرفیت های بالقوه استان است که مطالعات آن از سوی شیلات ایران در حال انجام است.

انتهای پیام/ص

وزیر جهاد کشاورزی؛ تسهیلات توسعه گلخانه ها با سود 14 تا 15 درصد بدون محدودیت پرداخت می شود

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار